معرفی و تاریخچه قلعه حسن خان

تمامی اطلاعات این صفحه به همراه بروزرسانی آن به سایت جدید انتقال یاقت.برای رفتن به آنجا ، لطفا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://baztabeqods.ir/index.php/a/2016-10-16-13-06-46

 

نظرات  

 
+2 #2 امیرکریمی 1393-05-03 00:12
مدیریت محترم سایت،ضمن تشکر از زحمات شما به اطلاع میرساند تنها فرزند اکبرنایب (یکی از بنیانگزاران قلعه حسنخان)بنام آقاخان کریمی در سن 97 سالگی در همان محل قلعه سابق (کوچه شهید رجبی روبروی بی بی گل) در قید حیات میباشد و میتوانید جهت بررسی موارد تاریخی و سوالات به ایشان مراجعه نمایید.قابل ذکر است ایشان و پدرانش بیش از 300 سال سابقه اقامت در منطقه و کشاورزی و باغداری در حاشیه ی رودخانه کرج را دارند.
مدیریت سایت:ضمن تشکر بسیار زیاد از شما،به چشم،حتما در اولین فرصت اقدام میشه.
نقل قول
 
 
+3 #1 سعید مقدم 1393-01-24 17:12
باسلام لطفا دقت بفرمایید واز منابع معتبر نقل بفرمایید
1- جهانشاه خان با قدرت گرفتن رضا شاه به نجف رفته وهمانجا فوت می کنند وهرگز در قلعه حسن خان ساکن نبوده اند
2- سال ساخت حمام نیز اگر 1250 باشد حداقل 50تا 60 سال قبل از قدرت یافتن رضا شاه است لذا این نقل نیز صحت ندارد
3- پدر حسن خان هم اگر چه میرشکار قاجار است لیکن لقب امیر تومانی ندارد وامیر تومان پسر عموی پرشان می باشد.
4- آن امیر تومانی که می فرمایید مربوط به زمان ناصر الدین شاه ومظفرالدین شاه است وربطی به زمان پهلوی اول ندارد.عزت زیاد
*****مدیریت سایت بابت این اطلاعات و اهمیت دادن شما به تاریخچه شهر از شما تشکر می نماید.از شما خواهشمندیم چنانچه اطلاعات دیگری راجه به شهر و تاریخچه آن دارید با دکر منبع آنها دکر فرموده و ما و اهالی شهر را سربلند تر نمایید.تشکر*****
نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

ویژه نامه شهر قدس

می گویند نام شهر قدس قبل ازقلعه حسن خان و سبزه الماس ،هرنج بوده.همچنین درب قلعه حسن خان در کوچه شهید رجبی واقع در خ امام خمینی-بعد از میدان قدس-اولین کوچه سمت راست بوده است . می گویند اولین کسی که بیرون قلعه خانه ساخت،خانمی به نام خدیجه بوده که ازآن پس به نام خدیجه بیرونی معروف شد. میگویند اولین اتومبیل را شخصی به نام مصطفی قلی خان در خ امارت به این شهر آورده.کسی که درب قلعه را باز می کرده:حبیب دروازه بون بوده.سر عوارضی کیوسکی بوده که جهت شناسایی افراد غریبه و گرفتن عوارض از کسانی که شن و ماسه جابجا میکردند استفاده می شده.اولین تلوزیون را شخصی به نام حسن مقدم(معروف به حسن بستنی)به شهر آورده. اگر شما هم چیزی از قدیم قلعه حسن خان می دانید به ما اطلاع دهید.